V České republice těžko najdete populárnějšího demonstranta, než je Mikuláš Minář. Předseda hnutí Milion chvilek pro demokracii vehementně bojuje za demisi premiéra Andreje Babiše. K Minářovi se teď vyjádřil prezident Miloš Zeman. A lichotivá slova to zrovna nebyla.

Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem v televizi Barrandov probral několik témat, která hýbou současným politickým světem. Řeč přišla i na populárního demonstranta Mikuláše Mináře. Na něm nenechal Zeman nit suchou!


Nejprve prezident ale vyjádřil své nepochopení nad tím, proč se demonstrace proti členům současné vlády vůbec konali.

„Pořád nechápu, o co těm demonstrantům jde. Pokud protestují proti výsledkům svobodných voleb, je to demonstrace poražených a ti, kdo volby prohráli, ať se seberou, zmátoží a jdou k dalším volbám, aby pro ně dopadly lépe,“ navrhl všem demonstrantům Zeman.

„Hnutí je příliš heterogenní, než aby z toho byla jedna politická strana, možná že budou dvě. Při vší úctě k Minářovi, je to zběhlý student, který by měl dokončit studia a potom až se stát vůdcem nějaké politické strany, zdůrazňuji strany, nikoli hnutí,“ vyjádřil svůj názor Zeman. „Česká politika měla některé zajímavé osobnosti, ale nejsem si jist, zda pan Minář mezi ně bude patřit,“ dodal ještě prezident.