Premiér svou dovolenou zatím pojal velmi pracovně a trumfuje se na dálku se svými vládními kolegy z ČSSD. Přes Mladou frontu Dnes, tedy noviny z mediální divize Agrofertu, který premiér dočasně zaparkoval ve svěřenském fondu, Babiš vzkázal, že bude chtít důchody zvýšit o pět set korun. „Důchody budu chtít maximálně možné při rozumném dočasném zadlužení našich rozpočtů v roce 2020 a 2021, které si můžeme dovolit, protože jsme dluh vůči HDP od roku 2014 významně snižovali,“ uvedl Babiš Mladé frontě Dnes.

Otázka navýšení současných penzí a návrhy kolem toho se přitom vyvíjejí velmi dynamicky. Je to jen pár dní co Andrej Babiš nahlas uvažoval o tom, že by vláda od ledna k zákonné valorizaci penzí, která činí v průměru 840 korun přihodilo pár desetikorun, aby výsledné zvýšení dosáhlo zaokrouhlených devíti set korun.


@em-1


Není těžké si domyslet na co premiér svým nejnovějším návrhem reaguje. Před několika dny totiž ČSSD ohlásila, že chce, aby senioři od ledna získali nad rámec zákonné valorizace 300, či 400 korun měsíčně, anebo jednorázový přídavek 5 000 korun. Ministryně sociálních věcí Jana Maláčová návrh sociální demokracie zdůvodňuje koronavirovou krizí při níž jsou a budou senioři nejzranitelnější a tím, že jídlo “neuvěřitelně podražilo”.

Andrej Babiš dokonce z dovolené vzkázal, že by stát mohl přidat penzistům oproti zákonnému zvýšení dokonce o 6000 korun ročně.