Exministr se znovu navezl do premiéra a nazval ho bez okolků estébákem, který prý přehlíží 30. výročí sametové revoluce! „Vzpomínání pamětníka je jedna věc, ale ještě důležitější je politika. Svoboda dnes dostává na frak, vládne nám estébák a jeho tisk,“ udeřil Vondra během tiskovky ODS.


Premiér Andrej Babiš však obvinění, že měl údajně být agentem pod krycím jménem Bureš, smetl ze stolu. Soudy na Slovensku vyhrál a v příspěvku na Facebooku „Nebyl jsem estébák, sorry jako“ reagoval ke spojování s StB videem s následujícími slovy: „Budeme mít 30 let od revoluce, tak bylo by dobré, kdyby nám konečně média řekla, jak to tady bylo vlastně. Proč trvalo 14 let otevření svazků, proč zničili 25 tisíc svazků. To byli ti skuteční estébáci. Kdo to vlastně byl. To by měly říct ty tradiční demokratické strany. Měly by zavolat ty estébáky, kteří dělali svazky na lidi, kteří o tom ani nevěděli. Jako například já. A StB byli lidi, kteří nás hlídali.“


@em-1


“Co se týká mého estébáctví, já jsem vyhrál soud třikrát, třikrát jsem ho vyhrál a vyhraju ho znovu, protože jsem nikdy nic nepodepsal a nebyl jsem agent StB,“ tvrdí Babiš. K samotnému Vondrovi se vyjádřil stručně, ale jasně. „Samozřejmě je to člověk z mého pohledu, který je tady v politice dlouho a pravděpodobně se neumí živit jiným způsobem, než být v politice,“ odkázal premiér.


@em-2