„Zcela otevřeně říkám, že když lidé nebudou dodržovat opatření, tak 12. dubna otevřeme školy tak maximálně na týden. Když se lidé o Velikonocích utrhnout ze řetězu, tak máme fakt velký prů**r,“ varoval Blatný na jednání zdravotního výboru.
Ministr tím reagoval na otázky poslance Bendy, který nechápal, proč vláda trvá na zákazu pohybu mezi okresy. „Praha má 1,25 milionu obyvatel. To, co se dělo v úterý na náplavce, se bude opakovat celý týden. Z epidemiologického hlediska je to pro mě nepochopitelné. Proč lidi nepustíte na chaty? Je to jen zaujatost ministra vnitra, který si chce s Prahou vyřídit účty,“ vyčetl vládě Benda.

Podle Blatného však není pravda, že by lidé v Praze neměli kam jít do přírody. „Na náplavku chtějí jít pít a my jim v tom musíme zabránit. Když to neuděláme, tak se vrátíme tam, kde jsme byli. Kdyby nebyl zákaz pohybu mezi okresy, tak tito lidé budou migrovat po celé zemi a stane se to, co se stalo v zimě ve Špindlu,“ upozornil ministr.

Během jednání také znovu potvrdil, že bude proti rozvolnění opatření, která se týkají kolektivních sportů dětí. „Je to špatné, že nemohou sportovat. Ale jejich návrat do škol je postaven na tom, že se spolu jednotlivé skupiny nepotkají. Kdyby se pak všichni sešli večer na florbalu, tak je to k ničemu. Sportu si vážím, ale budu ho podporovat až na to bude čas a nebude to zhoršovat stav epidemie a plnit nemocnice,“ řekl ministr.