Kotvický si přitom na problémy zadělal kuriózním způsobem. Původně totiž během majetkového přiznání uvedl příjmy ve výši 67 milionů hřiven (přibližně stejně korun). Když však nedokázal vysvětlit jednu podezřelou finanční transakci, poměrně razantně své přiznání změnil – místo 67 milionů do kolonky příjmů uvedl rovnou celou miliardu. To samozřejmě vzbudilo pozornost NABU, který se o původ obřích sum začal zajímat. Vyšetřovatelé se ale od poslance zatím důvěryhodného vysvětlení nedočkali.


Investigativní reportér a poslanec poslanec Sergej Leščenko tvrdí, že Kotvický má čilé obchodní vztahy s ministrem vnitra Arsenem Avakovem. Ne všechny jejich obchodní aktivity jsou však v souladu se zákonem. V rozhovoru pro ukrajinský server Gordonua.com Leščenko uvedl, že Kotvický v minulosti pomohl ukrajinskému ministrovi vnitra nelegálně převést na zahraniční účty 40 milionů dolarů. Podle Leščenka je Konvitský, který před vstupem do politiky vedl Avakovovu rodinnou korporaci, „pokladníkem“ ministra. Oba kontroverzní politici patří do strany Svépomoc expremiéra Jaceňuka.
Kostlivce ve skříni však mají zřejmě také jiní ukrajinští politici a přiznání příjmů v elektronické podobě jim není příliš po chuti. Například poslanci z Bloku prezidenta Petra Porošenka už navrhli změnu, podle které by se příjmy politiků ukryly před očima veřejnosti.


@em-l