Komunální politik se brzo vidí ve Sněmovně, a ne v opozici. „Já bych chtěl Ministerstvo zahraničí,“ fabuloval, s tím, že ho ale stejně nejspíš nedostane. „Ale podle mě by mi nejvíc slušelo vnitro,“ vyprávěl dále a oznámil, že se chystá do dolní komory Parlamentu kandidovat.

Otázka však je, u jakých voleb se politikovi povede do vlády dostat; nyní totiž predikoval, že u nadcházejících voleb ANO získá 26 % a ODS bude druhá s 10% ztrátou na Babišovo hnutí.

Řeporyjský politik však upozornil, že u svého ministerského postu do konce života nezůstane. „Ano, chystám se kandidovat na prezidenta,“ ujistil své příznivce. Doplnil, že to bude „až za dlouho“. Během vysílání na sociální sítě Novotný jako obvykle nešetřil svůj slovník plný pejorativních výrazů. Všimla si toho i jedna sledující a upozornila ho. A on na to: „Ireno, představ si, že já budu poslancem! Já tam budu v tý sněmovně a budu říkat: ‚Co ty svině bolševická?!‘ A budu mít sto tisíc navíc. Cash. Náhrady. Ty vole, imunitu! Se posereš,“ odvětil dámě politik ODS z Řeporyjí.