Jako „rakvičkovou aféru“, která nakonec zlevnění zabránila, to také nazval šéf komise pro práci Sněmovny Pavel Kováčik (63, KSČM). A jak odpověděl, když se ho deník Aha! dotázal, zda tato laskomina za rok podražila? „Tuto problematiku komise neřeší, je v kompetenci Kanceláře PS,“ odbyl dotaz.

 

Nezbylo tedy než se vypravit na průzkum. Do restaurace se redaktor Aha.cz nakonec dostal s jedním z poslanců, který ale chtěl zůstat v anonymitě. Přece jen, zlost kolegů, že jim někdo útočí na gáblík za hubičku, by mohla být nepříjemná... Sněmovní jídelna nebyla plná, strávníci obsadili jen čtyři stoly. Některé z nich zlákaly stejně jako redaktora Aha! kuřecí medailonky na tymiánu. No neberte to: CENA 63 KORUN! To by ve vedlejší Malostranské besedě nestačilo ani na gulášovou polévku, kterou tu ve stálém jídelním lístku nabízejí za 69 Kč. A kdybyste si chtěli dopřát obyčejnou tlačenku, museli byste ještě 46 kaček dotlačit. 

V „Parlamentní besedě“ jsme si k medailonkům objednali ještě jasmínovou rýži za 14 korun a dva kopečky vanilkové zmrzliny (jeden za 9 kč) – celkový účet 95 korun. Tedy o plných 65 korun méně, než kdybychom si zašli na polední menu v Malostranské besedě, která patří v okolí k nejlevnějším. Obsluhu však také zarazilo, že si redaktor vyžádal účet. Jídla tu nepodléhají elektronické evidenci tržeb a na těch pár drobných si ho tady asi nikdo nebere.


@em-1