Jindřich Šídlo na svém twitteru výrok ministryně spravedlnosti okomentoval stručně a výstižně. „Některé z vás si pamatuju z odposlechů, řekla ministryně spravedlností ve Sněmovně. Česko is úplně fucked.“
Alexandr Mitrofanov její slova považuje za legitimizaci protestů proti její osobě. Spolek Milion chvilek by tak přeci jen v reakci na tento výrok mohl uspořádat další setkání ještě během léta. Mluvčí hnutí Benjamin Roll hovořil v rozhovoru pro Český rozhlas Plus o tom, že jsou připraveni další demonstraci svolat, bude-li to situace vyžadovat.


Když ministryně spravedlnosti vyhrožuje ve Sněmovně svým kritikům, že si je pamatuje z telefonních odposlechů, zcela tím legitimizuje protestní demonstrace proti své osobě,“ napsal Mitrofanov na twitteru.


@em-1


Neopatrným výrokem Benešová vytočila i Jakuba Jandu. Ten vyjádřil své přání, aby „okamžitě vypadla z vlády a veřejného života“.


„UŽ DOST Pokud ministryně spravedlnosti veřejně vyhlašuje, že zná osobní problémy svých kritiků z policejních odposlechů, tak by měla okamžitě vypadnout z vlády a veřejného života. Tady nejsme v Rusku či na Balkáně,“ rozčílil se Janda.
@em-2