V nahrávce se o částce 500 tisíc mluví jako sponzorském daru. Růžička ještě jako kouč Slavie přijal od Miroslava Palaščáka – rodiče jednoho z mládežnických hokejistů – dvakrát 250 tisíc korun, aby se “postaral” o synovu kariéru. Když se to nestalo, rozhodl se Palaščák s Růžičkou další schůzku natočit na skrytou kameru, kterou s odstupem času zveřejnil.Novináři později mluvili i s dalšími rodiči, kteří tvrdili, že se s podobnými praktiky trenéra Růžičky rovněž setkali. „Synovi byla nabídnuta smlouva s tím, že být v týmu není podmíněno jen hokejovým talentem, ale také vztahem ke Slavii, která by se měla projevit nějakým sponzorským darem. A ten dát panovi Růžičkovi. Šlo o tři sta tisíc korun,“ tvrdila jedna z matek juniorského hráče Slavie. 


@em-l

Slavný trenér nejprve čelil podezření z přijetí úplatku, policie nakonec přečin přehodnotila na zpronevěru. Soud mu nařídil zaplatit pokutu 400 tisíc korun. Tím se ale tenhle případ ani zdaleka neskončil. Od konce soudního procesu je Miroslav Palaščák jako megnet na problémy, které připomínají devadesátá léta. Jeho dva automobily zachvátily plameny, které navíc zasáhly i část jeho domu. Policejní mluvčí Tomáš Hulan potvrdil, že podle zatím zjištěných okolností někdo požár založil úmyslně.Celá situace je však ještě závažnější. Nešlo totiž o zdaleka ojedinělý útok na Palaščáka. „Už v únoru mi shořelo jedno auto. Teď to byl osobní vůz, předtím firemní, s polepy,“ popsal s tím, že tehdy hasiči tvrdili, že se auto vznítilo samo. „V březnu jsem pak byl napaden v parku při běhání. Dva mladíci mě povalili na zem, nafotili a utekli. Je to tu jako na Divokém západě,“ dodal.


Přímo se nabízí spojení s danou kauzou týkající se úplatku 500 tisíc, do níž se Palaščák před pár lety sám zapletl. Samotný Palaščák ale spojení útoků s kauzou nevěří. Zároveň ovšem přiznal, že ačkoliv o tom pochybuje, jediné nepřátele by si mohl skutečně nasekat v hokejovém podsvětí. Jinak prý s nikým nemá spory a nikomu ani nedluží peníze.