Od 20. prosince, kdy byl Slavík uložen na hřbitov na pražských Malvazinkách, tam neustále přicházejí lidé ze všech koutů České republiky i sousedních zemí.


V poslední době však zpěvákův hrob přestává být důstojným místem posledního odpočinku. Všude kolem jsou koláče rozteklého vosku, trávník už dávno přestal připomínat trávu, a co víc! V pondělí ráno tam vypukl požár! Shořela téměř celá ikebana, tedy zimní dekorační květina, kterou nechala naaranžovat vdova Ivana. A můžou za to samotní fanoušci Karla Gotta!


Příčinou zřejmě bylo, že lidé tam dávají svíčky bez obalu a už k hořícím položí květ v papírovém obalu nebo k nim posadí plyšové hračky. Fanoušci by měli k hrobu přistupovat s větší úctou a volit takové svíčky, které nezpůsobí požár. Ideální jsou kryté, naopak nejsou vhodné například čajové. Do úklidu se nejčastěji pouští samotná Ivana Gottová se svou maminkou Blankou Krejčí (67).


@em-1


Čištěním tráví i několik hodin. Včera to ale bylo nad její síly a toho úkolu se chopila hřbitovní správa. „Už to tu uklízíme dvě a půl hodiny. Zahořely svíčky, od nich chytla ikebana a od ní ještě i ty túje za hrobem!“ řekly Blesku ženy, jež skončily s očistou pietního místa včera před polednem.


@em-2