Slovní přestřelka mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a opozičním europoslancem za ODS Alexandrem Vondrou znouvu pokračuje. Exministr zaútočil a nazval premiéra bez okolků estébákem, který přehlíží 30. výročí sametové revoluce! Vondra tak neučinil poprvé, tohle označení proti premiérovi použil už v minulosti.


„Vzpomínání pamětníka je jedna věc, ale ještě důležitější je politika. Svoboda dnes dostává na frak, vládne nám estébák a jeho tisk,“ udeřil bleskově Vondra během tiskové konference ODS.


Vondra se však takto do premiéra nenavezl poprvé. Aktivního účastníka sametové revoluce rozzuřil premiér už během eurovoleb. „Ten pán ze Slovenska, který se v 80. letech promenoval s estébáky někde v Ženevě a Maroku, když my jsme tady s Jáchymem Topolem a Petrem Placákem roznášeli letáky a mobilizovali lidi, abychom tady měli svobodu a demokracii, mi nemá co radit, ani co hodnotit,“ řekl Vondra 


@em-1


K hřímajícímu Vondrovi se s radostí přidal i lídr ODS Petr Fiala. Babišova vláda je podle něj nekompetentní. „Tahle vláda nedělá nic, je potřeba změnit systém tak, abychom měli jednoduší daně, je potřeba provést změny ve vzdělávání, je potřeba zajistit důchod – to všechno Babišova vláda nedokáže. Brzdí nás to ve vývoji,“ řekl Blesk zprávám Fiala.


@em-2