Celý národ tušil, že je na tom Slavík velmi vážně, ale všichni věřili, že se stane zázrak. Spekulace o zhoršeném zdravotním stavu přišly už na začátku roku, kdy zrušil plánovaný narozeninový koncert v pražské O2 aréně, kde chtěl v červnu s fanoušky oslavit svoji osmdesátku.

 

Jako důvod jeho management uvedl velmi oslabenou imunitu. Už tehdy ale Karel moc dobře věděl, že mu zbývají poslední měsíce života.

 

Svědčí o tom i slova frontmana kapely Kryštof Richarda Krajča (42), který pro Gotta a jeho dceru Charlotte (13) napsal duet Srdce nehasnou. Ten se stal posledním songem, který zpěvák natočil. „Ivanka i Karel byli docela upřímní a vlastně mi řekli, pokud se to rozhodnu napsat, tak to musím udělat velmi rychle, aby to stihli s Charlottkou nazpívat,“ přiznal Krajčo.

 

Karel během roku neustále rušil koncerty a ležel v nemocnici. Až teď víme, že chodil na výměny krve a stabilizaci organismu. Pořadatelé nikdy do poslední chvíle nevěděli, jestli ještě bude moci zpívat. Poslední veřejné vystoupení si naplánoval na letním festivalu Benátská! Jenže kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu vystoupení zrušil. Před publikem už se pak neobjevil.

 

Stáhl se do ústraní, psal svoji autobiografii a dokončoval nový televizní dokument. Na posledních snímcích, které zveřejnil na svém facebooku, působil Karel velmi pohuble. V první polovině září oficiálně oznámil, že má akutní leukemii.

 

@em-1

 

„Před 4 lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukemii. Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav,“ sdělil fanouškům.

 

Prvního října večer jí pak doma na Bertramce podlehl. „S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,“ oznámila jeho žena Ivana Gottová (43), která se o něj obětavě starala. Pohřeb trval dva dny.

 

@em-2