Pochopitelně, Schwarzenbergovi finanční úřad následně nařídil, aby vrátil dotaci na obnovu svého rybníků. Šlo o částku skoro pět milionů korun! Když se to dozvědel Kalousek, musel s tím něco udělat. Předseda TOP 09 požádal ministerstvo o prominutí - a úřad mu vyhověl.
"Nedošlo ke zneužití veřejných prostředků a nedošlo ke ztrátě prostředků daňových poplatníků," řekl Hospodářským novinám tehdejší mluvčí ministerstva financí Jakub Haas. Podle Kalouskova resortu tedy Schwarzenberg téměř pětimilionovou dotaci nezneužil, proto ji nemusel vracet.


@em-1Schwarzenberg požádal o dotace z programu Obnova rybníků po povodni z roku 2002. Na obnovu Kroupovského rybníka získal v září 2003 od ministerstva zemědělství 2,7 milionu, o dva měsíce později dostal dotaci 1,8 milionu korun na obnovu rybníka Ždír. Schwarzenberg uvedl, že o případu se svým tehdejším vládním kolegou Kalouskem nemluvil. "Záležitost vyřizoval daňový poradce, žádného řízení jsem se nezúčastňoval," řekl Schwarzenberg. Uvěřil by tomu vůbec někdo?


@em-2