Český hudebník a politik Petr Štěpánek opakovaně odsoudil postup Pirátské strany, která podle jeho názoru zneužívá veřejné finance za účelem prosazování svých vlastních politických cílů. Udělení pražským magistrátem v čele se Zdeňkem Hřibem rekordních dotací pro festival Prague Pride, který letos probíhá od 3. do 9. srpna, je bezprostředně spojeno s předvolební kampaní Pirátů, tvrdí Štěpánek.

„Pražský magistrát, rozuměj Piráti, poslali milion korun z veřejných peněz na Prague Pride. Zároveň Piráti s Prague Pride spojili zahájení své volební kampaně. Jinými slovy: Piráti si poslali milion korun z veřejných peněz na svoji vlastní kampaň,” dospívá k logickému závěru český politik.


@em-1Pražské zastupitelstvo i přes složitou finanční situaci způsobenou koronavirovou krizí schválilo v květnu rekordní dotaci pro spolek Prague Pride, která přesahuje milion korun. Pro srovnání - loni částka tvořila 968 tisíc a před třemi lety 242 tisíc korun. Je třeba také poznamenat, že stovky festivalů Pride po celém světě byly zrušeny, a to kvůli šíření pandemie covid-19. Tento festival se nekonal například ani v New Yorku či Londýně. Pražský magistrát v posledních letech aktivně podporuje hnutí sexuálních menšin, což demonstruje vyvěšováním duhové vlajky.