„Já bych to předně nenazývala obstrukcemi, ale diskusí ,a to diskusí o sedmi zákonech z tzv. daňového balíčku,“ zdůraznila Adamová s tím, že pokud už vláda chtěla zvýšit daně u alkoholu, tabáku a hazardu, tak prý bylo také namístě říci si, jak chránit občany i jinak a jaké daně by se měly snížit.

 

„Z hlediska vlády, která chtěla zvyšovat daně, se to naše jednání jevilo jako obstrukce, ale z našeho pohledu jsme chtěli ošetřit třeba to, že se nebudou zdaňovat rezervy pojišťoven,“ vysvětlila Pekarová s tím, že to ovlivní mnoho občanů.

 

„A pokud vládě šlo o ochranu zdraví občanů, nemusela extrémně zvyšovat poplatek za vklad do katastru nemovitosti,“ pokračovala poslankyně.

 

@em-1

 

Poukázala také na to, že se už 12 let nezvyšovali rodičovské dávky, sama Pekarová to navrhovala už v minulém roce, ale kabinet přikročil ke zvýšení rodičovské až letos a navíc ani neměl zajištěny finanční zdroje pro tento krok, což je podle dámy chyba.

 

„Vláda tím ukazuje jediné, že nemá peníze na plnění svých slibů, že kvůli tomu musí zvyšovat daně a že jí o zdraví občanů nejde,“  ostřelovala vládu Andreje Babiše (ANO) opoziční poslankyně.

 

@em-2