„Tak jsem si zpětně pustil poslední OVM a všechny prosím: Nikdy nevolte Markét z TOP 09. Tak obludný fanatický lhaní ve stylu bolševiků z 50. let jsem tady po roce 1989 nezažil. Kdyby Markét znal Kundera, vypadal by Žert úplně jinak,“ napsal známý komentátor Petr Holec.

Narážel tím na postavu zapálené svazačky Markéty v Kunderově románu, která nepochopila vtip svého kamaráda o marxismu, udala jej, a tím mu zničila celý život. Kontury této postavy vidí Holec právě v předsedkyni TOP 09 a lídryni pražské kandidátky SPOLU.

Pekarová Adamová se v nedělní Moravcově debatě značně vyřádila na ministru vnitra Janu Hamáčkovi, který podle ní slouží Moskvě. Volně propojovala vakcíny Sputnik, dostavbu Dukovan, prezidenta Zemana a ministra vnitra, až ji musely za přihlížení moderátora Václava Moravce oponentky Jana Maláčová a Olga Richterová krotit.

V nedělní debatě zaujal i moment, ve kterém Pekarová Adamová odmítala, že by Jana Hamáčka nazvala kvůli spekulacím o jeho cestě do Moskvy vlastizrádcem. „Já jsem pana Hamáčka neoznačila za vlastizrádce, já jsem řekla, že jeho chování bylo vlastizrádného charakteru a na tom nemám co měnit,“ vysvětlovala.

Osoba Markéty Pekarové Adamové je současně důvodem pro mnohé, dlouholeté členy ODS, proč položit stranickou legitimaci. Zejména proto, že předseda Petr Fiala dává předsedkyni nejmenší sněmovní strany vytrvale množství prostoru a na tiskové konference chodí prakticky vždy v jejím doprovodu.