Když loni na jaře v Česku propukla epidemie, začalo platit povinné nošení roušek. Ty ale byly nedostatkovým zbožím. Lidé je začali šít doma a radnice a další instituce je začaly shánět na vlastní pěst. Praze 6 nabídla pomoc firma Lion Mobile, kde šéfuje člen TOP 09 Jiří Hradecký. „Když byl vyhlášený nouzový stav, tak jsme jako všichni ostatní začali shánět a poptávat pomůcky. A pan Hradecký, ano, je to můj stranický kolega, říkal, že jejich firma dováží, takže kdybychom měli zájem, tak mohou poslat nabídku,“ řekl Právu starosta Kolář.

Hradecký pak Kolářovi poslal nabídku, ta byla spolu s dalšími nabídkami podle starosty projednána v krizovém štábu Prahy 6 a obchod byl následně uskutečněn. Jedna rouška vyšla na 13 korun bez DPH, respirátor na 78 korun bez DPH, dohromady za pomůcky Praha 6 zaplatila přes sedm milionů korun.

Kolář připustil, že to může vypadat jako střet zájmů. „Možná jsem udělal chybu, že jsem neoznámil, že jsme s panem Hradeckým spolustraníci,“ řekl deníku s tím, že ho to v tu chvíli nenapadlo, protože řešil závažnější starosti. Považuje to prý za pochybení drobnějšího rázu a Prahu 6 nijak nepoškodil, řekl.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se starosty zastala s tím, že potřeboval urychleně vyřešit situaci. To, že jsou roušky od spolustraníka, považuje podle Práva za „souhru náhod a projev dobré vůle pana Hradeckého“.

Do Pekarové, která ostře kritizuje kroky vlády v čase pandemie, se následně pustil ministr vnitra Jan Hamáček. „V době, kdy ministerstvo vnitra dováželo roušky za 8,- Kč a respirátory za 55,-, nakupoval starosta za TOP 09 z Číny roušky za 13,- a respirátory za 78,-. My jsme dnes přibíjeni na kříž a paní Pekarová Adamová nás hlasitě kritizuje. Nestálo by za to udělat si pořádek doma?“ napsal na twitteru.