Nyní má kvůli tomu oplétačky se zákonem, své přesvědčení však nemírní. A vzkazuje, že jako Jan Hus svá slova neodvolá. Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) si pořádně zavařil. Na krku mu přistálo obvinění kvůli jeho komunikaci na Twitteru. A to ne jen tak ledajaké.


Jde o obvinění za podněcování k trestnému činu se vztahem k zvlášť závažnému zločinu vraždy. Novotný se totiž pořádně zostra jal komentovat květnovou návštěvu poslance KSČM Zdeňka Ondráčka v samozvané Doněcké lidové republice, kde byl Ondráček přijat s poctami na červeném koberci a za tónů české hymny.


Oplétačky Novotného se zákonem vznikly, když Miroslav Kalousek (TOP 09) letos komentoval Ondráčkovu zahraniční cestu slovy: “Tohle se blíží k vlastizradě“. Novotný zašel ještě dál. “Já bych si přál, aby za tohle Ondráček visel,“ napsal pod Kalouskovým tweetem podle spisu, kterým bylo zahájeno trestní stíhání jeho osoby. "Jsem pro obžalobu Zdenka Ondráčka z vlastizrady a po odsouzení na doživotí jeho usmrcení tajnou službou. A držte hubu, že někomu přeji smrt. Přeji, ale za tohle býval polní soud a rovnou kulka. Zm*d,“ napsal také Novotný. A i tento další twitterový výrok je předmětem policejního vyšetřování.


@em-1


Novotný si však za svým vyjádřením stojí. “Ondráček je ubohá bolševická svině a ostuda státu. V Rusku a Číně by zmizel, i v Americe by ho odvezli na Guantanámo a tam by ho waterboardingovali za to, co tam předvedl,“ řekl Českému rozhlasu starosta Řeporyjí.


A na twitteru zopakoval svůj postoj: “Budu s otevřeným hledím čelit obvinění za to, že jsem podotkl, že mlátička Ondráček by měl za vydávání se za delegaci ČR na Donbase viset jako vlastizrádce. NEODVOLÁM! Hus také neodvolal.“


@em-2