Kořanová se ohradila proti chystané demonstraci, ke které předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář připojil výzvu Andreji Babišovi, aby vyřešil svoje vazby na Agrofert, nebo aby odstoupil. “Zásadně se ohrazuji proti tomu, aby nikým nevolené spolky dávaly legálně a legitimně zvolenému předsedovi vlády a hnutí, které se ziskem 1,5 milionu hlasů vyhrálo s přehledem poslední parlamentní volby, ultimáta a diktovaly, kdo má nebo nemá být ministrem,“ napsala Kořanová. A rozpoutala tím vášnivou debatu.

Reagoval třeba český handicapovaný plavec a paralympionik Jan Povýšil, který Kořanovou označil za soudružku. „Já se strašně těším až budete v opozici. Fakt. Sem pak zvědavej na vaše kecy o demonstracích a klidu na práci soudružko,“ napsal Povýšil. Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) se také nedržel zpátky, jak je u něj zvykem. „Vy musíte byt strašná slepice,“ nebral si servítky.


@em-1


V mnoha dalších příspěvcích se objevovaly názory, že občané mají právo demonstrovat a že osoba premiéra také není volená. „Zásadně se ohrazuji proti tomu, aby zaměstnankyně hnutí, pro které nehlasovalo 6,5 milionu voličů, diktovala občanům demokratického státu, co a jak smí, či nesmí říkat. Hranice svobody projevu zatím určují zákony ČR, nikoliv Váš soudruh předseda,“ napsal uživatel Aleš Šorf.