Svou výhrůžku následně zopakoval i na svém facebookovém profilu. Na soudu pak na jedné straně seděl poškozený Marek Vít, kterému měl bývalý novinář a současný starosta MČ Praha-Řeporyje Pavel Novotný nebezpečně vyhrožovat, na druhé straně zmíněný Novotný, který tvrdil všem přítomným, že Marek Vít je podvodník.


„Jedním z důvodů, proč jsem tady, je moje chorobná touha mluvit o Marku Vítovi,“ sdělil Novotný ve své sáhodlouhé řeči. „Chtěl bych zdůraznit, že po celou dobu jsem nikdy nebyl podat vysvětlení na policii. Ačkoliv jsem popsal dvacet domnělých trestných činů, nikdo mě nikdy nekontaktoval. Policie o něm mluvit nechce,“ tvrdil před soudní síní Novotný, který se podivoval i tomu, že Marek Vít jej údajně nikdy nezažaloval na ochranu osobnosti, ačkoliv ho roky veřejně označuje za podvodníka a zrůdu. 


@em-1


„Na následky jsem byl připravený okamžitě. Bylo mi řečeno, že když se Markovi Vítovi něco stane, půjde to na mou hlavu. Dodnes jsem připravený nést odpovědnost,“ tvrdil u soudu obžalovaný Novotný, který přiznal, že kvůli jeho nepřetržitému úsilí dostat Marka Víta do vězení ho začalo na veřejnosti fotografovat tisíc lidí z jeho sociálních sítí. Novotný také přiznal, že vlastní všechna telefonní čísla na Marka Víta a některá z nich dokonce i zveřejnil.


@em-2