Všechny tyto informace naleznete v publikaci "Miroslav Kalousek a 20 let jeho úřednických a politických her”, a které jsou čerpány z otevřených zdrojů. "Zájemci se tak mohou dozvědět, jak zkušení parašutisté hodnotili 'kvalitní' padáky, na nichž zahynul vojín Roman Prinich, jak se v případě zakázky na modernizaci tanku řady T-72 hlasovalo až do úplného vítězství outsidera, jak se 'ztratil' otisk firemního razítka z obálky v zakázce na štábní informační systém," vybírá kniha několik kauz, o nichž píše.Kalousek je spojován i s kauzou Diag Human táhnoucí se od roku 1992. Česku v ní hrozí, že bude muset zaplatit firmě 13 miliard korun za zmařenou investici do obchodu s krevní plazmou. Hlavní postava kauzy a majitel Diag Human Josef Šťáva je Kalouskovým známým a sousedem. Politik tak čelí podezření, že mu ve sporu se státem pomáhal přes kolegu z Ministerstva obrany Zdeňka Ruska, jednoho ze tří rozhodců ve sporu se státem.


Publikace také připomíná, že jako ministr financí za KDU-ČSL Kalousek umožnil hazardním firmám on-line sázení. "Těsně před vánočními svátky dne 17.12.2008 podepsal úřední rozhodnutí, kterým pětici českých společností povolil internetové kurzové sázení. Učinil tak navzdory své tehdejší straně i úředníkům a právníkům, kteří takový postup označili za nezákonný. Kalousek přitom dříve prohlašoval, že internetové sázení bude v republice povoleno jen přes jeho mrtvolu," připomíná publikace.

Kalousek vidí za zveřejněním publikace záměr politicky ho poškodit. “Jestli sepsali všechny drby jako nappříklad padáky, které já sem nikdy nekupoval, tak v tom jim těžko mohu bránit. Ale pak jsou to sepsané, stokrát vyvrácené drby,“ reagoval Kalousek.