Při vyšetřování se policie zajímala i o řadu politiků včetně tehdy ještě hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka (ČSSD). Důvodem jsou jeho těsné vazby na Martina Dědice. Dědic je už od roku 2014 stíhán za ovlivňování řady veřejných zakázek za stamiliony korun, neboť k tomu měl využít vazeb, které si vytvořil na špičky místní sociální demokracie. Soud projednává případ už déle než rok, přibudla i obžaloba z krácení daní, a další líčení má pokračovat v dubnu.
Na adresu Martina Dědice a některých městských společností prohlásil dozorující státní zástupce z Vrchního státního zastupitelství Olomouc doslova: „Zjistili jsme, že se jedná o velice vlivnou osobu, která měla úzké vazby na některé politiky a zároveň měla prostřednictvím toho i přímý vliv na tyto subjekty, které jsou samozřejmě přímo ovlivňovány politickou reprezentací.“ Celkem bylo obviněno osm fyzických osob (manažeři soukromých firem) a čtyři právnické osoby, přičemž u každé se jedná o odlišnou kombinaci trestných činů, jako je zvlášť závažný zločin přijímání úplatků, zločin legalizace výnosů z trestné činnosti nebo podplácení. 


@em-l


Obvinění poskytovali úplatky za to, že získávali veřejné zakázky. V soukromé společnosti, přes kterou měly být úplatky realizovány a jež podle policie patří Dědicovy, byla zaměstnána jediná zaměstnankyně - manželka současného hejtmana kraje Martina Nováková. V obvinění Dědice se uvádí, že v období od května 2012 do září 2013 měl Dědic s Novákem 5077 telefonních spojení, tedy v průměru zhruba deset kontaktů každý jeden den. U hejtmana Nováka policisté zjišťují, z jakých zdrojů zaplatil výstavbu svého honosného domu. Šestačtyřicetiletý hejtman je totiž celý život profesionálním politikem na komunální úrovni. Zastavěná plocha domu a příslušenství přesahuje tři sta metrů čtverečních. Navíc Novákovým ho stavěla společnost Vostav Morava, jejíž manažery policie obvinila za to, že zaplatili Dědicovi úplatek za zmanipulování zakázek. Intenzivní telefonní spojení s Dědicem Novák v médiích komentoval slovy: „Pak jsem si ovšem uvědomil, že jsem třeba večer seděl u televize, díval se na tenis a během něj si s Martinem Dědicem psal zprávy, ve kterých jsme komentovali daný zápas a hecovali se, kdo z nás by to zahrál lépe. V takových situacích za večer napíšete i desítky esemesek…“ Miroslav Novák byl také jedním z devíti členů výboru regionální rady, která v roce 2012 schválila eurodotaci ve výši 19,4 milionů korun neprůhlednému občanskému sdružení na výstavbu luxusního sporthotelu u penzionu tehdejšího hejtmana Jaroslava Palase.