Novotný mluvil o hlupácích a pitomcích, kteří si neuvědomili, že nejen že společnost chce, aby se takové chování netolerovalo, ale hlavně bulvár vždy o takovéto příběhy bude mít zájem. "To měli očekávat, tohleto," řekl. Moderátorka se pak zeptala na otce předsedy Trikolóry, který byl také přistižen, jak vychází z restaurace.

Klaus mladší prohodil, že není mluvčím svého otce, ale že jeho otec je kritikem vládních opatření, nikoliv zastáncem. "Má k tomu zločinný přístup," mínil Novotný. "Říkat téhleté zbídačené mase na prahu ekonomické/sociální krize, že je v pořádku, když na Václavák přijdu bez roušky, bavím se s rizikovýma skupinama, zpochybňuju dokonce očkování, nenechám se očkovat, to je zločin. Taky mám rád svobodu slova, ale to, co převádí třeba váš otec, to už by mělo podle mě být trestné, toto jednání," opřel se do bývalého prezidenta Novotný a ještě přidal, že Klaus zpochybňuje samotnou podstatu problému, že je třeba bojovat s virem. Klaus mladší reagoval, že jeho otec nesouhlasí s opatřeními, zaplatil nějaké pokuty a zřejmě ještě nějaké zaplatí a ptal se, co je na tom zločinného.

Novotný se také zaměřil na Okamuru a jeho pohoršení nad Volným. "Ten člověk je prostě orangutan s inteligencí prvoků a řas," odsoudil poslance JAP a tvrdil, že takové lidi do parlamentu přivedli "extrémisté a populisté" jako Okamura a Klaus mladší. "Vyvést za flígr, zkopat a už nepustit zpátky," nebránil se násilí starosta.

Pavlína Wolfová připomenula Novotného excesy s chováním a ptala se, kde je hranice a zda svým chováním k této situaci nepřispěl. Starosta uznal, že on i Václav Klaus mladší se pohybují na hranici svobody slova, ale Volného chování bylo zcela jasně za hranicí. "Myslím, že jsem pořád ještě prospěšný té politice a že jsem jediná naděje ODS," reagoval na výtky ke svému chování.

Ale Klaus oponoval, že on nic nezkouší, jen hájí své názory. "Hájím kapitalismus, hájím štíhlý stát, hájím nezávislost České republiky," řekl a moderátorka se zeptala na formu. "Tak já na rozdíl od pana Novotného neukazuju holej zadek, neříkám o ženách vulgarity veřejně ani v soukromí, snažím se chovat slušně," vymezil se proti enfant terrible občanských demokratů. Wolfová podotkla, že přirovnal Emmanuela Macrona k Hitlerovi a chtěla se vrátit k tomu, zda takové chování ovlivňuje politickou kulturu.