Fiala ministerskému předsedovi vyčetl, že s nimi v minulosti hrál tenis a byl bossem všech bossů. Babiš kontroval a prohlásil, že právě kmotři zvolili Fialu za předsedu občanských demokratů.


Hádka však zcela nabobtnala při sporu o situaci v českém zdravotnictví. „ODS tady totálně zdecimovala zdravotnictví, dělali kšefty,“ prohlásil Babiš v ČT. Zastal se svého ministra Adama Vojtěcha (ANO) a připomněl, že vláda navýší rozpočet zdravotnictví o 35 miliard korun.


Podle Fialy je však financování zdravotnictví nesystémové. Vojtěch je podle něj jednoznačně nejslabším ministrem. „Musí se hodnotit kvalita lékařské péče a musí to vědět i lidé. S čím pohnul pan ministr zdravotnictví? S ničím. Já jsem nikdy nedostal tolik stížností od pacientů, na dlouhé lhůty u odborných lékařů, jako v posledním roce,“ řekl předseda ODS.


Na Babišova slova o ODS reagoval slovy: „Pojďme se bavit o té době, co jsme my v politice. Jestli se chcete bavit o minulosti, tak já se budu bavit o tom, jak jste hrál tenis s každým kmotrem. Jak jste v tom Palermu vy byl boss všech bossů.“ A dodal: „Já jsem tuto debatu nezačal. Jste šest let ve vládě, měl byste mít nějaké výsledky. Já jsem ty kmotry neznal, vy jste s nimi hrál tenis, vy jste s nimi kamarádil.“