Maďarský premiér Viktor Orbán promluvil k národu a prohlásil, že se Maďarsko postupně dostane z koronakrize, jen Maďaři nesmí polevit v ostražitosti a nesmí epidemii dovolit znovu se rozjet. Orbánova slova přinesl rozhlas Kossuth. Jeho slova převzal také server Hungary Today.


„Pokud Maďarsko nedovolí, aby ho Západ napálil, může z krize vyjít silnější,“ zdůraznil premiér. Pokud bude zdravotnictví dobře připraveno, může si Maďarsko poradit i s případnou druhou vlnou koronavirové pandemie.


@em-1


Ale pokud se to má opravdu podařit, je podle Orbána třeba dál účinně vzdorovat migraci. Migranti podle Orbána ohrožují jak maďarské zdravotnictví, tak bezpečnost i kulturu. „Chránit naše hranice znamená chránit i naše zdraví,“ uvedl Orbán. „Pokud chceme, aby Maďarsko zůstalo mírumilovným, bezpečným a klidným místem, musíme migraci čelit s maximální přísností,“ řekl také Orbán.


@em-2


„Potřebujeme naši policii a vojáky ... To, čeho jsme byli svědky v západní Evropě a Americe, že společnost a politici zradili vlastní policii, to se nesmí ve střední Evropě opakovat,“ řekl maďarský premiér. „Střední Evropa může na sebe být hrdá,“ dodal ještě s tím, že koronakrizi zvládá lépe než Západ.