Ondřej Hejma se rozhodl postavit na stranu prezidenta Zemana. Prý rozhodně není jeho typickým voličem, ale Zeman podle něj České republice něco přináší. Třeba se jasně staví na stranu českého národa. „Pokud šlo o ten český národ, tak Václav Havel a jeho poradci, Jiří Pehe a Karel Schwarzenberg, všichni byli takoví ti internacionalisti, globalisti, často říkali, že si český národ neumí sám vládnout, tak by měl být v Evropské unii, protože mu zlomilo páteř čtyřicet let komunismu, a pro mě podobné bláboly," řekl Hejma.


"Zatímco Václav Klaus byl vždycky ten hrdej, kterej říkal – my Češi naopak máme tuhle strašnou zkušenost, my jsme to přežili a v něčem jsme lepší než ten Západ. A Miloš Zeman po odchodu Václava Klause z úřadu v téhle linii pokračuje, a to já jsem velmi rád,“ pochvaloval si.


@em-1


Faktem je, že to však ale vede k rozdělení společnosti, které Hejmovi není po chuti. Na toto rozdělení veřejnosti prý zadělala média už po druhé parlamentní volbě Václava Klause, po které média dotlačila politiky k přímé volbě prezidenta. Poté se však média a elita nevyrovnaly s vítězstvím Miloše Zemana.