V rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým došlo mimo jiné i na Miroslava Kalouska a jeho rozhodnutí nekandidovat do sněmovny v následujících volbách došlo. Nicméně Hejma poznamenal, že to už tu bylo, že již před minulými volbami Kalousek se Schwarzenbergem odstupovali z vedení TOP 09. A teď nebudou kandidovat. Podle něj jde o z nouze ctnost, když se TOP 09 vůbec nemusí do sněmovny dostat.

Nejvíc by Kalouskovi podle Hejmy vyhovovalo, kdyby se strana do parlamentu dostala a on by ji řídil z pozadí, nemusel by už chodit do sněmovny a jen by chodil do Otázek Václava Moravce. Ale lítost nad tím, že Miroslav Kalousek už nebude ve svěmovně, necítil a ani případný odchod TOP 09 na politický hřbitov by mu nevadil. “Mně ta Topka vždycky vadila, že je to taková elitářská strana. Vždyť jenom ten název TOP 09, top to je ten vrcholek, to jsou ti nahoře, těch několik tisíc, i ve jméně mají to elitářství zakódované,“ mínil.


Xaver také připomenul slova Miroslavy Němcové na adresu Andreje Babiše a ministra dopravy a průmyslu a obchodu Havlíčka. Hejma se Miroslavě Němcové věnoval důkladně a také vytáhl minulost. “Mirka Němcová, teta Mirka, jak jí říkáme my znalci, ta prostě leze do tý rakve Topky,“ mínil komentátor s tím, že Němcová už není pravověrnou ODSačkou, jakou kdysi byla. Ale už je duševně a programově v TOP 09 nebo ve STAN a provozuje stejnou „destruktivní politiku“ Babiš všechno špatně."

A pak Hejma zavzpomínal, jak se Němcová vzala na politické scéně po Sarajevském atentátu na Václava Klause. „Všichni z té ODS utíkali, vzali nohy na ramena a utíkali do Unie Svobody. Všichni ti hlavouni. Ale Mirka? Zachovala se charakterně, zůstala Václavu Klausovi věrná a hned z toho byla funkcička. Hned z toho byla funkcička, protože v té ODS nezbyl prakticky nikdo, vznikla kádrová tíseň. A Mirka toho využila, tím vakuem vzlínala vzhůru v hierarchii, až se dostala, pane jo, na šéfku Parlamentu,“ připomenul.