Miroslav Kalousek nedávno řekl, že v roce 2021 nebude  kandidovat do Sněmovny. Ale neodcházím, řekl. “Ne, ne… zůstáva,” začal Hejma. „Jenomže to my už známe. To tady už bylo. Oni vždycky chodí s Karlem Schwarzenbergem po dvou. Odcházeli už před volbami do vedení topky. Tehdy řekli: ‚My už nebudeme kandidovat, jsme staří, provaření. Jdeme od toho.‘ A nasadili paní Markétu. Takže, si myslí, že mají vystaráno a teď dokonce nám řekli, že nebudou kandidovat ani do Sněmovny. Je to taková z nouze cnost – topka se do Sněmovny nemusí vůbec dostat. Takže odcházíte z něčeho, co vlastně není, dalo by se říct.“ – upozorňuje Ondřej Hejma, protože si myslí, že Kalousek je jako liška podšitá.


“Já si myslím, že jemu by se líbilo úplně nejvíc, kdyby to Markéta (Pekarová Adamová) uhrála, kdyby se tam zase nějak protlačili přes těch 5 procent a on by to prostě z pozadí kočíroval. To je ta správná metody pro ty kardinály Richellie, na kterýho se on hraje. Takže, to já myslím, že je jeho plán. Že sem tam dostanou a že on už tam nebude muset chodit a bude chodit jenom do otázek Václava Moravce,” míní Hejma.


"Ale mě to není líto, že on už tam nebude a myslím si, že by mi nebylo líto ani Topky, kdyby se tam nedostala, protože víte co? Topka mě vždycky vadila, že je to taková “elitářská strana”,” posteskl si Hejma. “Vždyť jenom vemte si “top” - vrcholek, to jsou ti nahoře, těch horních několik tisíc, prostě top, špička. Takže to je i ve jméně, to elitářství tam mají zakódovaný a ono to prostě nefunguje. Nadávat na druhý a říkat “Já jsem lepší”, no na někoho to zabere, ale většinou ne. Totéž Karel Schwarzenberg,” zakončil.