Policie se dlouho snažila vlivného podnikatele Františka Savova vypátrat. Novinář Miroslav Motejlek s ním přitom byl v operativním kontaktu. Zná ho dlouho a sám tvrdí, že v něm nevidí takového lotra jako ostatní. 
„Tušil bych, že bude spíš mimo Českou republiku. Pochopitelně, že teď pobývá výrazně častěji v Londýně,“ zmínil Miroslav Motejlek. Policistév září 2015 zasahovali v pražských Košířích, kde podnikatel vlastní tiskárnu Europrint. Podle kriminalistů se lidé kolem Savova dožadovali nadměrných odpočtů DPH a měli se tak obohatit minimálně o 700 milionů korun. Jenže navzdory této kauze ani své kontroverzní minulosti není podnikatel stíhán.


V případu Octavian je obviněno celkem 11 lidí, a to z krácení daně a praní špinavých peněz. Podle policie se tyto osoby podílely na vylákání nadměrných odpočtů DPH ve výši 700 miliónů korun.
Podle policejního mluvčího Jaroslava Ibeheje policie už dříve zajistila v kauze nemovitosti a v současné době se hodnota zajištěného majetku pohybuje zhruba ve výši předpokládané škody.


Razii Octavian provedla policie již v roce 2013, zabavila dokumenty z budov, kde sídlily firmy Františka Savova. Ten je v Česku stíhán kvůli údajným podvodům s DPH. V době, kdy razie probíhala, už nebyl v ČR. Nyní pobývá v Londýně a Česko žádalo o jeho vydání.
Obviněnému miliardáři Františku Savovovi, zdržuje v Londýně, přitížila výpověď klíčového svědka Luboše Lendela. Média zjistila, že bývalý jednatel společnosti Astra AT, kterou Savov podle policie využíval ke krácení daní, s detektivy protikorupční policie už několik měsíců spolupracuje. Doufá totiž v mírnější trest.


Může to být největší trumf vyšetřovatelů, kteří rozkrývají pozadí stamilionových daňových úniků z firem kolem miliardáře, o jehož vydání do ČR rozhodl londýnský soud. Společnost Astra AT totiž byla podle policie jedním z článků řetězce firem, s jehož pomocí skupina lidí řízených Savovem krátila daně. 
Firmy, většinou prázdné schránky bez zaměstnanců, předkládaly finančnímu úřadu v Praze 5 fiktivní faktury a žádaly vrácení DPH. Když úřad „vratky“ vyplatil, prošly peníze spletitým řetězcem bankovních kont, až skončily u spořitelního družstva Artesa, které dle kriminalistů skrytě ovládá právě Savov.


Redakce ZZ má k dipozici Lendelovu výpověď, v níž žádá státního zástupce o udělení statusu spolupracujícího obviněného. To znamená, že by za pomoc vyšetřovatelům mohl dostat mírnější trest. 
Lendela spolu s dalšími devíti lidmi obvinili detektivové na podzim 2013. Sám Savov k nim přibyl po půl roce. Všichni jsou obviněni z krácení daně, Savov a pět dalších i z praní špinavých peněz. 


Lendel byl podle policistů takzvaným bílým koněm, tedy člověkem nastrčeným do vedení společnosti, jehož úkolem bylo „pouze“ podepisovat šeky. Další členové skupiny na tyto šeky vybrali minimálně tři a půl milionu korun. 


Sedmapadesátiletý Lendel, který pochází z Velkých Ripňan na Slovensku, ve firmě působil od září 2009 do března 2011. Ve vedení ho pak vystřídala další obviněná, Lenka Nováková. Astra AT přitom sehrála v podvodech zásadní roli. Podle vyšetřovatelů měl finanční úřad této firmě na neoprávněných vratkách DPH vyplatit přes 95 milionů korun. Pokaždé, jak uvedli vyšetřovatelé, „na pokyn Františka Savova a za součinnosti Bohuslava Maléře“.