V rámci svého příspěvku na Facebooku Tomio Okamura nejprve informoval sledující o tom, že rád využil příležitost pietního aktu k tomu, aby vzdal čest všem, kdo bojoval, umíral a trpěl za osvobození Československa. Ve svém projevu na vzpomínkové akci tak například Okamura vyjádřil naději, že již přestaneme rozlišovat bojovníky z východu a ze západu.

„Věřím, že tak jako vy, tak také naše oficiální propaganda přestane rozlišovat bojovníky z východu a ze západu, a že se všichni shodneme v tom, že každý kdo pozvedl zbraň proti nacistickému Německu a jeho spojencům, zaslouží naše nekonečné díky, protože jen jim děkujeme za to, že jsme se vůbec narodili a že žijeme v České republice a nikoli v unifikované celoevropské říši pod diktátem Berlína” poznamenal Okamura.


„Bojovali za svrchovanost suverenitu našeho státu, tehdy dvou státoprávních národů – Čechů a Slováků. Proti německému pangermanismu bojovali s myšlenkou přežití našich národů. Bojovali za svůj slovanský národ proti koncepci odnárodňování Čechů a Slováků. Proti myšlence nadřazenosti Západu nad Východem,” vysvětlil Okamura.


Po uvedení svého projevu se politik pak podělil i o poněkud nepříjemný moment, který během pietní události musel zažit. „Česká televize (pořad Reportéři ČT, redaktorka Adéla Paclíková) dnes zcela nechutně zneužila pietní akt na připomínku padlých československých letců ve 2. světové válce k natáčení pořadu o extrémismu. Je před volbami, a tak prý točí reportáž o tom, jak je prý SPD extrémistická, aby nás pomluvili a pošpinili. Vychází ze zmanipulované zprávy ministra vnitra Hamáčka z ČSSD o extrémismu,” uvedl Okamura.


@em-1„To, jak ČT zneužívá koncesionářské poplatky občanů pro vlastní aktivistickou politiku, už přesahuje opravdu všechno,” pokračoval politik. Dodal pak, že hnutí SPD již podalo zákon na zrušení koncesionářských poplatků České televizi a Českému rozhlasu.