Okamura se kriticky vyjádřil zejména na adresu České televize. „Pořád platí, že mě již šest let (!!) Česká televize nepozvala do hlavního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, jen proto, aby nebyly slyšet moje názory. Cenzura, mediální podvody a manipulace – to je bohužel současná realita České televize,“ tvrdí Okamura na adresu veřejnoprávního média a upozorňuje, že Rada ČT s tím nic nedělá, i přesto, že je dle jeho názoru porušován zákon, který České televizi zcela jasně ukládá vyváženost.


Okamura poukazuje také na to, že Česká televize vymáhá poplatky od podnikatelů, kteří měli zavřené hotely, penziony či restaurace. „Covid necovid. Na solidaritu s postiženými Česká televize v praxi zvysoka kašle, i když o ní mluví dnes a denně,“ připomíná šéf SPD a jedním dechem dodává, že ve stejný okamžik si management vyplácí milionové odměny. „Samozřejmě, že Česká televize vymáhá, a to soudně a exekučně, také poplatky i po daleko větších nešťastnících. Ozvala se mi paní s neuvěřitelným příběhem, kdy v nespravedlivé exekuci byla připravena o byt a vystěhována na ulici. Teď ji čeká další soud a exekuce za poplatky pro Českou televizi, za televizi, která zůstala v exekuovaném bytě, z kterého byla vystěhována,“ sdělil Okamura závěrem.


@em-1


A poukázal na návrh zákona předložený hnutím SPD, který ruší koncesionářské poplatky a navrhuje transformaci České televize na státní příspěvkovou organizaci pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu. „Podpořte nás, prosím, ve volbách, ať jsme silnější, jelikož nám náš návrh nyní ostatní strany blokují,“ uzavřel Okamura.