“Česká televize je dlouhodobě zmanipulovaná, neříká pravdu a uvádí diváky v omyl. Uvedu pouze příklady z poslední doby, protože by to jinak trvalo nekonečně,” začal Okamura. 


“Vzpomeňte, jak v září odvysílala Česká televize reportáž, v níž moderátor Jiří Hynek řekl dokonce třikrát o premiérovi Andreji Babišovi, že je bývalý premiér. Moderátorka Světlana Witowská to nijak neopravila, nevymezila se a taková reportáž je odvysílána ve zpravodajské redakci, protože v České televizi prostě pracují způsobem, že přání je otcem myšlenky, což je nepřijatelné.” 


Těchto a dalších podobných věcí je podle Okamury spousta. Pustil se i do ředitele České televize, který je podle něj ve střetu zájmů. “Ředitel České televize má přímý střet zájmů v souvislosti s firmou své manželky. To je další záležitost, která je nepřijatelná. Byli bychom rádi, aby současná rada České televize, která neodvání dobrou práci, a jsou to nominanti jiných politických stran, měla být vyměněna a měl by skončit i generální ředitel televize,” doplnil.