„Až příliš často se ptáme, co pro nás může dalšího udělat Evropská unie, namísto toho, abychom se více ptali na to, co my můžeme udělat pro Evropskou unii,“ řekl v novoročním projevu předseda Senátu Miloš Vystrčil. Okamura však jeho názor ani zdaleka nesdílí. “To dokazuje, že z ODS je eurofilní, probruselská, pravdoláskařská strana. Pan Vystrčil se opět poněkud trapně stylizuje do státníka formátu Johna F. Kennedyho, ale při vší úctě na to nemá. Kennedy řekl: „Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co můžeš ty udělat pro svou zem.“ Takže je vidět, že pro pana Vystrčila je vlastí Evropská unie a chce pracovat pro ni,” myslí si Okamura.

“My v hnutí SPD chceme pracovat pro naši Českou republiku, pro naši zemi a pro náš národ. Prohlášení pana Vystrčila tedy získává v reálu spíše význam prohlášení kolaboranta Emanuela Moravce, který vyzýval český národ k věrnosti Třetí říši a společné árijské Nové Evropě. A nejlepší, co můžeme udělat pro Evropu a pro český národ je, že opustíme a rozpustíme Evropskou unii, tento novodobý totalitní žalář národů,” tvrdí.

“To, že ODS prosazuje zájmy Evropské unie a nikoli České republiky, vidíme i na dalším aktuálním příkladu. Před klíčovými říjnovými volbami do Sněmovny je totiž jasno v otázce přijetí eura v ČR. Koalice Pirátů a STAN potvrdila, že prosazují přijetí eura v ČR. A to samé potvrdila i koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09, která jde také společně do voleb jako jeden subjekt. „Naše koalice přispěje k zavedení eura,“ řekl minulý týden Miroslav Kalousek (TOP 09),” kroutí hlavou Okamura.


Nedávno se předsedkyně komise von der Leyenové chlubila, že dokázala Evropanům zajistit vakcínu proti novému viru. V některých zemích však tato vakcína pořád schází. “Evropská unie zajistila prdlajs. S námi počtem obyvatel srovnatelný Izrael očkování zvládá mnohem lépe a rychleji. Izrael byl schopen již za 14 dnů naočkovat jeden milion svých občanů a do konce ledna mají v plánu naočkovat další milion. Také Velká Británie, která není v EU, je v očkování mnohem dále. Evropská unie opět selhala a teď se jenom vymlouvá, přitom současný ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík uvedl, že dodané vakcíny dávno použili. EU nepomáhá, ale škodí,” tvrdí Okamura.