Stavbě obchvatu na počátku roku Krajský úřad Středočesého kraje vydal nové stavební povolení poté, co původní rozhodnutí zrušilo Ministerstvo dopravy, jelikož bylo v rozporu se zákonem.

Akce politiků ODS měla však zcela jasnej záměr. Fialův plán byl upozornit na skutečnost, že stále nedošlo na stavbu obchvatu dlouhého 3,5 km, který by obci ulevil od náporu zhruba 20 tisíců aut denně. Ta tudy projíždějí po silnici I/3 z Prahy do Tábora.

„Obyvatelům Olbramovic každý den pod okny projedou tisíce aut. Na obchvat obce tu čekají už mnoho let. Naposledy se začátek výstavby zdržel mimo jiné kvůli tomu, že se vůči stavbě vyslovila společnost Imoba, která provozuje nedaleké Čapí hnízdo. Se členy občanského sdružení Olbramovice, které za obchvat obce bojuje už desítky let, jsme proto alespoň symbolicky slavnostně otevřeli neexistující obchvat obce. Snad se konečně místní obyvatelé dočkají, současná situace je neúnosná,“ uvedl k situaci Fiala.


@em-1


Kupka, který je hlavním kandidátem ODS v boji o Středočeský kraj, vysvětloval, proč se politici ODS ke kroku otevření neexistujícího obchvatu odhodlali: „Vláda v uplynulých měsících kopírovala naše návrhy na pomoc lidem a ekonomice a 80 % toho, co bylo uvedeno v praxi, navrhovala ODS o týdny až měsíce dříve,” tvrdí.

“Když jsme pro vládu takto inspirativní, rozhodli jsme se symbolicky otevřít neexistující obchvat a zvýšit tak šanci na jeho skutečné otevření. Věřím, že po říjnových volbách tomu pomůžeme aktivně i z pozice nového vedení Středočeského kraje,“ prozradil cíl celé akce.