ODS dala na volby půl miliardy, největším sponzorem byl Bakala

  • 163687

ODS dala na volby půl miliardy, největším sponzorem byl Bakala

Sám Bakala se opakovaně označil za voliče pravicové ODS.

ODS v roce 2010 vylepšil rozpočet finanční dar od miliardáře Zdeňka Bakaly, Poslance této strany si koupil za patnáct milionů korun. V tom samém roce daroval Bakala peníze také TOP 09 a VV, se kterými byla ODS v koalici. 

Bakala to uvedl po volbách v tiskovém prohlášení, v němž vyčíslil svou předvolební pomoc pravicovým a středovým politickým stranám a vyjádřil spokojenost s výsledkem voleb. Výsledek parlamentních voleb vnímám jako veskrze pozitivní, uvedl Bakala ve svém prohlášení.

Bakalův dar ODS byl největší finanční dar pro politickou stranu v historii České republiky. Bakala si kromě politiků taky platí novináře, kteří neustále špiní jemu nepohodlné politiky, pod Bakalu spadají Hospodářské noviny, Respekt, server Aktuálně.cz a internetová televize DVTV, takže každý, kdo si tato média kupuje nebo je sleduje platí peníze do kapsy právě Bakalovi.
Je načase popsat i roli bývalého premiéra Sobotky v této privatizaci a jeho vztahy s Bakalou. Právě Bohuslav Sobotka jakožto tehdejší ministr financí nesl na vládu materiál o privatizaci menšinového podílu OKD a je třeba rozkrýt to, proč se staly věci, které se staly. Například proč lidé nedostali byty OKD k relativně levnému odprodeji. 


Proč poslanec Kalousek hlasoval jako jediný proti vyšetrovací komisi se dozvíte příště. 

Dnes je 23.02.2019