Aktivistku, jež se často objevuje ve spojení s iniciativou Milion chvilek a proslavil ji její soudní spor s premiérem Andrejem Babišem (ANO), tentokrát pobouřil prezident Miloš Zeman. Nyní se proto rozhodla jít bojovat za „zbavení“ funkce současné hlavy státu.

Poslední kapku pro známou demonstrantku představoval nedělní pořad Partie, v němž Zeman vystoupil se svým názorem na cestu šéfa horní komory Parlamentu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. V pořadu Zeman řekl, že již nebude zvát předsedu Senátu na pravidelná setkání s dalšími ústavními činiteli ke koordinaci zahraniční politiky. Návštěva asijské země se dle něj zásadně odchylovala od dohodnuté zahraniční politiky státu.

Pořad Filipovou zvedl ze židle a po jeho konci se na jejím facebookovém profilu objevil jasný dotaz: „Skutečně neexistuje zákonná možnost, jak se zbavit senilního, pomstychtivého, čínského kolaboranta, který si říká prezident?“

Po sáhodlouhé poradě čítající 81 komentářů Filipová dospěla k závěru, že oním řešením bude založení petice, která bude na poslance a senátory tlačit ve věci jednat.

„Na nehorázné chování prezidenta ČR se nehodlám nečinně dívat a jako občan cítím povinnost něco proti tomu udělat,“ napsala Filipová a doplnila výzvu, aby se pod petici vyjádřili i ostatní: „Pokud to cítíte stejně, budu velmi ráda, pokud připojíte svůj podpis k této petici, kterou jsem vytvořila a budete ji sdílet dál.“

„Výzva poslancům a senátorům k odstranění Ing. Miloše Zemana z funkce prezidenta,“ zněl název petice. Nevydržel však dlouho. „Já bych poupravila to slovo ‚k odstranění‘. Zní to jako věrohodná hrozba násilí,“ upozornili aktivistku komentující a ta se tak dala opět do práce.

„Prezidenta, který je volen přímou volbou, nelze ODVOLAT. Proto úmyslně volím v názvu slovo odstranění. Lze ho totiž pouze odstranit z funkce na základě úspěšné ústavní žaloby. Pokud u někoho vyvolává slovo ‚odstranění‘ představu jakéhokoli násilí, tak od těchto představ se důrazně distancuji a veškeré násilí striktně odmítám,“ připojila nejdříve.

Nakonec však upravila i název petice na: „Výzva poslancům a senátorům ke zbavení Ing. Miloše Zemana funkce prezidenta.“

V dalším přídavku pak doplnila, co ji k tomu vedlo: „Vzhledem k tomu, že slovo ‚odstranění‘ je skutečně pro mnoho lidí příliš kontroverzní a slovo ‚odvolání‘ je faktický nesmysl, použila jsem tedy slovo ‚zbavení‘.“