Exprezident Václav Klaus nošení roušek neuznává, v úterý na Národní třídě si ji nasadil demonstrativně pod bradu. Vzbudil tím opět rozruch. O jeho počínání se zajímala i policie.

Prezident České lékařské komory Milan Kubek, který naopak k nošení roušek a ohleduplnosti vyzývá, to pro Blesk Zprávy okomentoval zostra: „Pan Klaus upadá v zapomnění a dělá vše pro to, aby si ho lidé všimli, je to typický případ arogantního ignoranta.“


Kubek radí nebrat situaci na lehkou váhu a připomíná, že celkový počet zemřelých s novým virem se u nás pohybuje již přes 6,5 tisíce, „což jsou strašná čísla“. „Tu podzimní vlnu epidemie jsme naprosto nezvládli, nezachytili jsme ji včas, opatření se přijímala pozdě, byla vesměs málo účinná, takže celá ta epidemie u nás bude trvat hodně dlouho. O to horší je chování některých arogantních ignorantů, kteří prostě nadále ostentativně všechno ignorují a ohrožují své okolí,“ podotkl.


Klause se sundanou rouškou přitom řešila i policie. Byť oficiálně jméno exprezidenta nepotvrdila. „Policisté na Národní třídě zadokumentovali několik osob, které neměly zakryté dýchací cesty. Mezi nimi byla i jedna veřejně známá osoba. Toto možné přestupkové jednání oznámíme správnímu orgánu,“ uvedla Policie ČR na svém twitteru.