Vyjádření se objevilo pod tweetem Miroslava Kalouska (TOP 09), kde poslanec komentoval cestu Ondráčka do samozvané Doněcké lidové republiky – vyhlášené na proruské části východní Ukrajiny.

 

Ondráček se obhajoval, že se jednalo o soukromou cestu. Přesto byl přivítán se všemi poctami za zvuku české hymny. „Jsem pro obžalobu Zdeňka Ondráčka z vlastizrady a po odsouzení na doživotí jeho usmrcení tajnou službou. A držte hubu, že někomu přeji smrt. Přeji, ale za tohle býval polní soud a rovnou kulka. Zm*d,“ napsal také Novotný. A i tento twitterový výrok je předmětem policejního vyšetřování.

 

Novotný na svou výpověď oblékl uniformu Pohotovostního pluku SNB. Odkazuje tak na garderobu samotného Ondráčka, kterou nosil během sametové revoluce. Komunistický poslanec se totiž účastnil demonstrací v roce 1989 na druhé straně barikády a s obuškem „zjednával spravedlnost“. Od toho má rovněž přezdívku „mlátička“.

 

Ptali jsme se Pavla Novotného, kde takovou uniformu sehnal. „To je z erotického shopu, ona to má manželka ráda takové tvrdší. Na Ondráčka,“ zažertoval.

 

Novotný po skončení výslechnu zhodnotil celou návštěvu. Uvedl, že byl nucen setkání ukončit, protože „mu kladli deb*lní otázky“.

 

„Řekl jsem, že jsem opravdu nikomu nevyhrožoval. Pána, který mě vyslýchal, jsem poučil o svých právech. Že by za vlastizradu měl být trest smrti, na tom trvám a pana soudruha, doktora práv a doktora lži jsem označil za zm*da, to je pravda, ale spíš bokem,“ dodal o průběhu jednání a jeho výsledcích.

 

@em-1

 

Pavel Novotný očekává, že se bude celý případ ještě překvalifikovávat a nechápe z čeho je vlastně obviněn. Dodal, že sám na komunistického poslance už v červnu podal žalobu za vlastizradu a nyní podal i trestní oznámení.

 

„Nejvíc mě překvapuje, že on lže. Tvrdí, že byl na soukromé cestě. Během výslechu jsem se ptal, jak je na tom má žaloba, odpověď jsem ale nedostal,“ doplnil.

 

@em-2