O starostovi Řeporyjí Pavlu Novotném se ví, že rád dráždí okolí ostrými slovy. Znovu to potvrdil v rozhovoru pro server info.cz. „V zájmu České republiky je prostě, aby Babiš prostě zmizel, umřel prostě. A aby Zeman taky umřel, aby odešel do věčných lovišť a abych já byl poslanec,“ prohlásil doslova Novotný.


Ve vyjádření pro CNN Prima News pak svých slov zalitoval, ale zdůraznil, že nikomu smrt nepřál. „Neřekl jsem, že přeju někomu smrt. Kdo to slyšel, ten to ví, kdo to neslyšel, věří interpretaci nepřátel. Je mi strašně líto, že to tak vyznělo, ale je mi to líto jenom kvůli mně,“ vysvětloval. 


Předseda ODS Petr Fiala dal tentokrát od Novotného ruce pryč. „S podobnými výhružkami a přáními my nic společného nemáme. Je to překročení určité hranice a nepochybně se tím budeme zabývat,“ zdůraznil.

V podobném duchu se vyjádřil lídr poslanců ODS Zbyněk Stanjura či šéf pražské ODS Tomáš Portlík. Podle nich bylo vyjádření „přes čáru“. Novotný proto má jít k Portlíkovi na vážný rozhovor. Portlík si s ním chce „natvrdo promluvit“.

Podle lídra ODS na jihu Čech je naprosto nepřijatelné, aby si politici přes média vzkazovali, kdo má umřít, aby se v této zemi žilo líp. Jako lékař se vždy snažil o to, aby lidé žili, aby žili co nejdéle a pro tento výrok Pavla Novotného opravdu nemá pochopení.