Ani jmenování nového ministra zdravotnictví se neobešlo bez incidentu. Při příchodu prezidenta Zemana museli novináři i kameramani ven z místnosti, kde se pak jmenování odehrálo. Kamery musely být buď vypnuté nebo zvednuté objektivem ke stropu. Ukázalo se, že i kamera namířená do stropu může být nebezpečná.

Kamera TV Nova totiž zachytila, jak hlava státu dává pokyn, aby se novináři vrátili, a to slovy: „Pozvěte hyeny.“ Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček jeho výrok hájil, prý se Zeman trefil do černého. „Novináři intenzivně řeší, proč nemohou natáčet příchod pana prezidenta do sálu. Chápejte, oni touží vidět, jak se panu prezidentovi špatně chodí. Dělá jim to úchylnou radost. Ano, jsou to hyeny.“

Prezidentova slova už okomentoval předseda Senátu Miloš Vystrčil, který ve čteném projevu prohlásil, že se mu zdá, že demokraticky zvolení činitelé odpovědní za chod státu mají pocit, že nemusí dodržovat žádná pravidla. „Že si mohou dovolit cokoliv, že mohou být sprostí na lidi kolem sebe,“ řekl předseda. Dle něho je nepřijatelné, aby například prezident ukazoval prstem na své oblíbence či neoblíbence nebo aby se lidem vysmíval. „Považuji za projev nejhlubšího úpadku, pokud jsou zástupci médií nazýváni hyenami nebo ochránci naší bezpečnosti čučkaři,“ adresoval jednu větu přímo prezidentovi.

I na tato slova měl ovšem Jiří Ovčáček odpověď. „Pan předseda Senátu by měl nejprve vytáhnout trám z vlastního oka, než začne prstem ukazovat na druhé. Mlčí k šíření hrubé lži o prof. Arenbergerovi jedním senátorem, k nezdvořilému napadání Hany Lipovské některými senátory nebo k opakovaným nenávistným výrokům jedné senátorky.“ Narážel tím na tvrzení senátora Pavla Fischera, který Arenbergera nařkl, že spolupracoval s StB, ačkoliv se ukázalo, že tomu tak nebylo (a senátor se omluvil). A také na kauzu „čubka Lipovská“, kterou rozpoutal svými urážkami novinář Tomáš Etzler.