„Přesně o tom je totiž ona demokracie. O diskutování, ve kterém má každý právo na to, projevit a obhájit svůj vlastní názor, či polemizovat o názorech ostatních. Mimochodem přesně to, co nedělal pan Miloš Zeman, když se veškerých prezidentských diskuzí záměrně neúčastnil. Na mě takové gesto působilo přinejmenším povýšeně, nicméně jsem to shovívavě přisuzoval jeho vrtkavému zdravotnímu stavu,“ uvedl zpěvák.

Imigranti jsou podle Brzobohatého vesměs titíž lidé jako my všichni dohromady. “Jsou mezi nimi jak lidé bez vzdělání, tak i lidé studovaní. Chtít po nich, aby se vzdali svého náboženského vyznání, jak bývá mnohdy v prohlášení extremistických stran, mi připadá odporně nemorální, jelikož to je každého osobní věc, jestli je křesťan, muslim, žid anebo hinduista.” 

“Terorismus je zcela jiné téma! Islám sám o sobě, z hlediska náboženství, s ním nemá vůbec co dočinění. Islám existuje a vyvíjí se řadu let, stejně tak, jako každé jiné náboženství. Můžeme si o něm myslet co chceme, ale není možné jej ignorovat a už vůbec ne zakazovat. Má právo na svůj vývoj,” vyjádřil se Brzobohatý k muslimskému náboženství.

@em-1

Ke konci svého vyjádření se kriticky vyjádřil i na adresu prezidenta Zemana. Ten podle něj patří mezi populisty, kteří vedou politiku strachu. Následně podpořil Jiřího Drahoše. “Jenomže politika strachu se zkrátka hodí do krámu všem populistům, mezi které u nás patří právě i Miloš Zeman. Pan profesor Jiří Drahoš si tohle všechno uvědomuje a bezpochyby s tím hodlá zodpověně naložit. Je to inteligentní a vzdělaný muž,” doplnil Brzobohatý.

@em-2