„Teď je jednak výborný, že máme zásobu připravenou na další akce. Už víme, že další Letná bude 16. listopadu, která bude stát podobně, možná víc. Očekáváme větší počet lidí a mezitím budou další akce,“ řekl Roll, co s přebývajícími penězi nyní ve spolku zamýšlejí.


„Chceme také podporovat místní, lokální akce. Zároveň nás stojí další peníze udržování webu a propagace na facebooku – tam jedou velké peníze,“ dodal.


Peníze také jdou na výplaty zaměstnanců. Demonstrantem na plný úvazek je hlavní tvář Milionu chvilek. „Mikuláš Minář už veřejně mluví o tom, že on je na plný úvazek ve spolku a díky tomu to mohlo vzniknout, protože on tomu opravdu věnuje většinu času,“ zmínil Roll.


Jeho slova potvrdil během protestu samotný Minář. „18. dubna jsem si sbalil batůžek a chtěl strávit Velikonoce s rodinou. Pak mi přišla SMS, že odstoupil ministr spravedlnosti. Tak jsem hned jel zpátky,“ zavzpomínal na první větší vlnu protestů během jednoho svého proslovu.


Minář se v minulosti hlásil do soutěže „Hledá se LEADr.“, aby propagoval kdysi studentskou výzvu Milion chvilek pro demokracii. V soutěži neuspěl a nedostal se ani přes první výběrové síto. V neděli mu naslouchal ale téměř třistatisícový dav.


@em-1


„Pak máme pár lidí na dohodu. Pracuje u nás ve spolku kolem deseti lidí a na to je navázáno několik dalších a velmi blízkých spolupracovníků - dejme tomu do 15 je nejužší tým. A na to je navázáno spoustu dobrovolníků, třeba dnes (23. června, pozn. red.) se sešlo 200 dobrovolníků, “ dodal Roll.


„To hlavní je: aktivizace občanské společnosti, abychom si uvědomili,  že každý máme zodpovědnost za to, jak se společnost bude vyvíjet a že není pravda, že nemáme vliv na to, co politici dělají,“ shrnul myšlenku a poslání spolku jeden z organizátorů.


Demonstrace na Letné, která proběhla 23. června, byla dosavadním vyvrcholením stále sílících protestů za nezávislost justice.
Demonstrující v čele se spolkem požadují demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) a také odstoupení nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Oba takový krok udělat odmítají a Babiš se na adresu demonstrantů vyjádřil opakovaně kriticky.


@em-2