Už na lednovém kongresu se prostořeký starosta Pavel Novotný pokoušel dostat do vedení ODS. Nejdříve kandidoval na prvního, později na řadového místopředsedu strany. To vše na protest, že neuspěla ve volbě na statutární místopředsedkyni, i kvůli chybějícím hlasům z domácí, pražské organizace, Alexandra Udženija, která post obhajovala.


A i když tehdy na kongresu sliboval, že se do vysoké politiky nepožene, protože je podle svých slov nevolitelný a má v Řeporyjích své práce jako starosta víc než dost, přišel nyní obrat. „Kandidovat chci proto, že jsem chytrý, nekradu a nebojím se, dle mého by takový člověk měl zvažovat podobnou věc,“ reagoval Novotný pro Blesk Zprávy.

Zjistil prý, že kvůli poměrům ve straně nemá šanci být zastupitelem či radním v hlavním městě, proto chce tuto politickou příčku rovnou přeskočit. „Jak jsem sondoval situaci, pochopil jsem, že v pražské ODS jsou oblasti, které nikdy nedokážu přesvědčit. Že mě velcí kluci z některých oblastí Prahy na magistrát nikdy nepustí, protože se mě bojí, což je normální. Takže jsem se rozhodl, že se na to vykašlu a stanu se poslancem,“ uvedl důvod Novotný.

@em-1

Pozdvižení, které Novotný okolo sebe často rozčeří, prý straně v tuto chvíli chybí. I když v případě kandidatury by musel starosta podle Udženije trochu ubrat nohu z plynu. „Osobně si myslím, že si moc dobře uvědomuje, že kdyby chtěl do Sněmovny, tak musí zapomenout na sprostá slova. To by fakt nešlo,“ řekl předseda ODS Fiala.