Protesty podle Mináře kromě jiného volají po respektu k základním demokratickým principům. "V roce 1989 jsme chtěli svobodu. Dnes ji máme, ale máme tolik této nepříjemné svobody, že někteří lidé chtějí nějaké omezení, řád, silné vůdce," řekl Minář, který je zjevně vidí jako vůdce demokracie sám. ”Svoboda je složitá. Demokracie je složitá. Protože na nás klade velké nároky. Myslím, že jen zralí lidé dokážou zvládnout žít ve svobodě a být přitom šťastní," doplnil.


Minář uvedl, že Česko si už svobodu vybojovalo, nyní se ale na demonstracích volá po respektu k právnímu státu. "Chceme respekt k základním principům, jako že politici nelžou, nezneužívají svou sílu a dodržují ústavu. Což není v této době vždy politickou realitou tady v České republice," řekl Minář. 


@em-1


Spolek Milion chvilek, který on sám vede, zorganizoval letos sérii demonstrací za nezávislost justice. Protesty se ale postupně zaměřily hlavně proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentu Miloši Zemanovi. Minář hodlá ve svém “boji za demokracii” pokračovat i nadále, protože už 16. listopadu chystá jeho spolek další velkou demonstraci.


@em-2