Roman Šmucler se minulý měsíc poroučel z živého vysílání CNN Prima News, v němž vystupoval právě s Jaroslavem Flegrem. A podle jeho aktuálních slov pro eXtra.cz to bylo proto, že prý Flegrovy „strašidelné“ předpovědi nemají vůbec vycházet a navíc má jen děsit lidi, což podle lékaře není vůbec rozumné.

Jaroslav Flegr se nejdřív ke slovům svého oponenta nechtěl raději vůbec vyjadřovat. Nakonec si to ale rozmyslel a vyřkl nemilosrdný ortel. „Z toho pána je mi fyzicky nevolno. Zajímalo by mě, jestli si uvědomuje, kolik mrtvých bude mít koncem roku on sám na svědomí,“ prohlásil pro eXtra.cz zcela nekompromisně. Dál však slova Šmuclera, která jsme mu přečetli, nechtěl rozebírat.

Roman Šmucler byl opakovaně z nejrůznějších stran kritizovaný za to, že se vyjadřuje k pandemii, přestože je „obyčejný zubař“. To odmítá. Sám se k popíračům neřadí, jen je silně proti podomácku vyrobeným rouškám, veřejnost nabádá k používání zdravého rozumu a k tomu, aby to nepřeháněla s hysterií okolo pandemie. Naproti tomu Jaroslav Flegr dlouhodobě varoval, že situace se bude rapidně horšit a v posledních týdnech hovoří dokonce o desítkách tisíc mrtvých, takže je jasné, že s názorovým protivníkem si opravdu nemůže rozumět.