Osmkrát trestaný nenechavec se vrátil z vězení předloni. Našel si práci, jenže za ni údajně nedostal zaplaceno. Sklouzl proto zpět k tomu, co uměl nejlépe – ke zlodějnám. Jeho akční rádius byl široký, operoval prakticky po celé jižní Moravě, několik případů spadá i na Vysočinu.


„Nejčastěji mířil do restauračních zařízení, především na sportovištích. V lokálech bral obvykle alkohol a cigarety, nepohrdl například plnými i prázdnými sudy od piva, odloženým počítačem či elektronikou. Odcizil i boxovací pytel, měničku bankovek či elektrické ruční nářadí,“ vypočítal kriminalista Jaromír Novotný.
Na výpravy jezdil kradenými auťáky 

Protřelý zloděj si s ničím nelámal hlavu. Lup prodával pod rukou, peníze „investoval“ do drog. „Přestože měl opakovaně vyslovený platný zákaz řízení, zákaz porušoval. Na své zlodějské výpravy jezdil různými automobily. Ten poslední si koupil s vědomím, že je kradený, proto jej přestříkal z červené na černou barvu,“ upozornil kriminalista. 


Spadla klec

Osud ho po osmi měsících lotrovin dohnal letos na konci zimy. V únoru po dalším nájezdu uvízl na Znojemsku na poli, kde ho zatkli policisté. Neměli ale zatím dostatek důkazů proto, aby skončil za mřížemi. Soud proto návrh na vazbu zamítl.


Na svobodě ale pobyl jen pár další týdnů. Jeho zlodějská tour skončila na konci  března. Ještě stihl vybral na Znojemsku pětici stavebních kontejnerů a restauraci, jenže o pár hodin později uz skončil po zákroku zásahové jednotky v Brně na zemi  a v poutech.


Jeho auto bylo doslova napěchované ukradenými věcmi. Tentokrát už vazbě neunikl, hrozí mu až osmiletý „oddech“ za mřížemi. Celková škoda, kterou muž z Brněnska způsobil, se zastavila na částce 1,2 milionu korun. Případ co do rozsahu zlodějovy aktivity nemá v regionu v posledních letech obdoby. 


@em-l