Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk popsal celou eskapádu projektu Lidé PRO lakonicky: „Pan Mikuláš Minář se pokusil vstoupit do politiky. Nevyšlo to“.

Jakékoliv pochybnosti o tom, co udělal s penězi dárců jsou podle Honzejka trapné, protože Minář je „skaut se vším všudy“.
Navíc dodal, že Minář má velkou osobní zásluhu na spojení opozice a také na tom, že premiér Babiš cítí tlak občanské společnosti. „Historie ho docení coby vítěze, o tom jsem přesvědčen,“ dodal komentátor.


Jeho postoj ovšem odmítl Miroslav Kalousek. Ten o spojování opozice hovořil již v minulém volebním období a nesouhlasí s příběhem o tom, jak k tomu patero opozičních stran přiměl až Minář. „To, že má osobní zásluhu na spojování opozičních stran, prostě není pravda. I když to napíšete ještě stokrát, pravdou se to nestane,“ vzkázal Honzejkovi.

Na druhou stranu uznal, že Minář dokázal aktivizovat občanskou společnost a za to mu patří dík. Další debatu popíchl Honzejk, když Kalouskovi připomněl, že on nejvíc spojování opozice povzbudil tím, že souhlasil se svým stažením a nekandidaturou.