„Před chvílí jsem se míjel na chodbě Sněmovny s Miroslavem Kalouskem a řekl mi, že ′SPD jsou náckové′. Odpověděl jsem, že jsme vlastenci. On zopakoval, že to jsou náckové. Dovolím si malou poznámku - když nám sprostě nadává pan Kalousek, tak určitě děláme svoji politiku dobře,“ napsal na twitteru Tomio Okamura.

 

 

Co ve čtvrtek dělal Kalousek ve Sněmovně? „Jako člen orgánu Sněmovny jdu projednávat návrhy na státní vyznamenání. Mám těžké dilema: 1. Nemohu nikoho, koho si vážím, vystavit riziku přebírat poctu z rukou Miloše Zemana. 2. Nechci nikomu upírat jeho oprávněné zásluhy jenom proto, že prezident je M. Zeman. 3. Život není fér," vzkázal Kalousek.

 

 

Za sebou má přitom i tento týden řadu sněmovních přestřelek kvůli opatřením vlády. Již tradičně se střetl s ministryní financí Alenou Schillerovou (ANO).

 

 

Do vlády šil Kalousek i po verdiktu Městského soudu v Praze, který zrušil čtyři opatření ministerstva zdravotnictví a označil je za nezákonná. „Vládo ČR, Vy bando amatérů, která ignoruje vládu práva, omluvte se a odejděte. Svobodný občan nepotřebuje vůdce, který opovrhuje pravidly. Potřebuje správce, který respektuje pravidla a spravuje odpovědně a efektivně," šil do Babišovy vlády Kalousek.