Ze Srbska se tímto způsobem chtělo dostat na území Maďarska 36 Afghánců a dva Eritrejci. „Byli ukryti v kontejneru mezi nákladem a podařilo se je najít při prohlídce vlaku přijíždějícího ze Srbska,“ uvedla maďarská policie. „Migranti byli vráceni na území Srbska,“ dodal policejní web.


Ve stejný den a ve stejném městě objevila policie dalších šest ilegálních migrantů v rychlíku přijíždějícím ze Srbska. „Neměli u sebe doklady a tvrdili, že jsou občany Turecka. Ukrývali se v prázdné lokomotivě, která byla připojena k vlaku na konci soupravy,“ uvedla maďarská policie. Tato skupina byla rovněž vrácena na srbské území.


@em-1


Další desetičlenná skupina ilegálních migrantů byla zadržena na maďarsko-srbsko-chorvatském hraničním pomezí u maďarské obce Kölked. „Deset mužů nemělo u sebe žádné doklady a tvrdili, že jsou občany Afghánistánu a Sýrie,“ uvedla maďarská policie na svém webu. Také začátkem týdne se pokusila skupina 14 migrantů z Iráku a Sýrie překročit srbsko-maďarské hranice na nafukovacím člunu přes řeku Tisa.


@em-2