OKD dluží své vlastní matce NWR a dalším firmám ze skupiny  miliardy korun. Správce je v bankrotovém procesu nejdůležitější osobou. Sám Lee Louda to poněkud zlehčuje. „Za aktuální situace je hlavní role insolvenčního správce dohledová,“ uvedl.
Správce musí ověřit dluhy i majetek OKD. Právě Louda tak rozhoduje, kdo z věřitelů má právoplatnou pohledávku a tudíž, kdo má jak velký vliv na průběh insolvence. Komu správce jeho pohledávku neuzná, ten jde ven ze hry o majetek zkrachovalé firmy. Alespoň pokud se mu nepovede verdikt dodatečně zvrátit u soudu.


@em-l

Těžební společnost OKD je bez dozorčí rady. Insolvenční správce Lee Louda totiž pozastavil výkon funkce Bessela Koka, posledního člena dozorčí rady firmy, který ještě zůstával ve funkci. Je možné, že tímto krokem usnadnil Bakalovi přístup k peňezům a majetku společnosti OKD. 


Stát na bankrot OKD nemá v této chvíli žádný vliv. Může jen vykonávat dohled nad zákonností postupu prostřednictvím státního zastupitelství, jež se už do insolvence OKD přihlásilo. Právě po jeho žádosti o urychlené rozhodnutí soud vyhlásil úpadek OKD a do firmy pak jako správce poslal Lee Loudu.
Louda ale o svých plánech a pohledu na případ OKD mluvit nechce. Louda bude mít na starosti také insolvenci s bývalým provozovatelem obchodů italské značky Geox v České republice.